İhanetten Şüphelenen Koca Eşinin Özel Görüntülerini Paylaştı

0
884

Erzurum’da bir koca, ayrılmadan önce ihanetinden şüphelendiği eşinin özel görüntülerini sosyal paylaşım platformu ‘Scope’ta paylaştığı için 9 yıl hapis istemiyle yargılanacak. Teşhirci eski koca için savcılık 9 yıla kadar hapis cezası istedi. Erzurum’da boşandığı eşinin kendisine ihanet ettiğinden şüphelenen 34 yaşındaki İ.Ö. eşine ait özel görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

CEP TELEFONU NUMARASINI DA YAYINLAMIŞ

Erzurum’da yaşayan S.Ö. adlı kadın, savcılığa başvurarak, boşandığı İ.O.’nun evli oldukları dönemde, uygunsuz anlarını sosyal paylaşım sitesi ‘Scope’tan canlı yayınladığını söyledi. İ.O.’nun, yatak odasında yatarken ve uygun olmadığı sırada kendisini çekerek, canlı yayın yaptığını belirten S.Ö., cep telefonu numarasının da eski eşi tarafından sosyal medyadan paylaşıldığını kaydetti. S.Ö.,eski eşi İ.O.’dan şikayetçi oldu.

HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında inceleme yapan savcılık, S.Ö.’nün iddialarını doğrular nitelikle paylaşımlar ve yazışmalar olduğunu tespit etti. Savcılık tarafından savunması alınan İ.O., suçlamaları kabul etti. İ.O., “S.Ö. eski eşim olur. ‘Scope’ isimli canlı yayın sitesinde eşimin görüntülerini kendisinden habersiz yayınladım. Çamaşırlarını paylaştım. Cep telefonu numarasını da erkeklerin chat yaptığı sitelere dağıttım. Bunları, eşimin beni aldatması nedeniyle yaptım” dedi.

9 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Soruşturmasını tamamlayan cumhuriyet savcısı, S.Ö. hakkında 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davada, ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak’ suçundan 2 yıldan 4 yıla, ‘özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçundan da 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 4 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası talep etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.