Ha-milelik dünyanın en kutsal şeylerinden biridir. Özveriyle anne adayları bebeklerini 9 ay boyunca karınlarında taşımaktadırlar. Fakat dünya üzerinde ha-mile diye zannedilen kadınlar öyle şeyler doğurmuşlardır ki aklınız hayaliniz şaşacak.. Gelin tuhaf şeylere ha-mile kalan kadınlara birlikte bakalım..

1. 8 kiloluk Kitle :

Ülkemizde yaşanan bu olayda diyarbakırlı işitme engelli Hanım Yaşar 14 yıl önce eşini kaybetmiş ve kızıyla yaşamaya başlamıştır. Ancak son bir yılda kadının karnı giderek şişmeye başlamış, komşuları da durumu fark edince söylentiler ortalıklarda dolaşmaya başlamıştır. Bunun üzerine kadın hastaneye giderek muayene olmuştur. Kadının karnında 8 kiloluk bir ki-tle te-spit edilmiş ve yapılan başarılı ameliyat sonucu kadın kitleden kurtulmuştur. 8 kilo 250 gram ağırlığındaki kitle araştırma için patolojiye gönderilmiş ancak henüz kitlenin nasıl bu kadar büyüdüğü bilinmiyor.

2. Yılan :

Güney Afrika’nın Giyani kasabasında oldukça ilginç bir olay yaşanmış. 37 yaşındaki bir kadın kendini sürekli hasta hissediyor ve sık sık kusuyordur. Lüksemburg’ta çalışan kocası eşinin bu rahatsızlığını ha-milelik olarak düşünmüş ve hemen eve geri dönmüştür. Sancılar gitgide artınca da doktora başvurmuşlar doktorlar da kadını birkaç testten sonra evine göndermişlerdir. Kısa süre sonra ise ha-mile kadın bilgin bir kadının yardımıyla doğurmuş ve o an orada bulunan herkes şok geçirmiştir. Çünkü bebek diye bekledikleri şey yılana benzeyen bir yaratıktır. Bir anda panikleyen kadın yılanı bıçaklayıp ateşe vermiştir. Daha sonra ise kadının yediği yılan yumurtasının karnında büyüdüğü ve en sonunda da doğumla yılan olarak dışarıya çıktığı tahmin edilmiştir.

3. Ahtapot :

İngiltere’de 14 yaşındaki bir kızın vücudunda durup dururken ha-milelik belirtileri gözlemlenmeye başlanmış. Karnı şişmeye başlayan, kusma nöbetleri geçiren, halsizlikle yataktan kalkamayan kızın başına gelmeyen kalmamıştır. Kızlarının ha-mile kaldığını düşünen aile ise büyük korku yaşamışlardır. Ailesinin şüphelerini gidermek için elinden geleni yapan genç kız ha-mile kalmasının imkansız olduğunu söylemiş fakat kimse ona inanmamıştır. En sonunda aile doktora gitmeye karar vermiştir. Hastanede ultrason görüntüleri ise kızın haklı olduğunu ispatlamıştır. Küçük kızın karnında büyük bir tümör bulunmaktadır ve şişkinliğin, kusmanın, halsizliğin nedeni bu tümördür. Fakat doktorlar kızın karnını açtıklarında gördükleri şey karşısında şok olmuşlardır. Çünkü tümör sanılan şey aslında kocaman bir ahtapottur. Üstelik ahtapot canlıdır. Olayın aslı ise sonradan anlaşılmıştır. Kız denizde yüzerken yuttuğu sularda muhtemelen ahtapot yumurtası yutmuş ve milyonda bir ihtimal gerçekleşerek kızın vücudunda yaşamayı başarmış. Hatta ahtapot büyüyüp gelişmeyi bile başarmıştır.

4. Taş Bebek :

1955 yılında Casablanca’nın bir yerinde yaşayan Zehra EbuTalip ha-mile kalmış, doğum sancıları tutunca da hastaneye kaldırılmıştır. Aradan 48 saat geçmiş olmasına rağmen bebek doğmamış doktorlar da sezaryan olması gerektiğini söylemişlerdir. Zehra ise başka bir kadının sezaryan yaparken hayatını kaybettiğini bildiği için çok korkmuş ve doğum yapmadan hastaneden kaçmıştır. Günlerce doğum sancıları çeken kadının karnındaki bebek bir süre sonra hareket etmeyi kesmiştir. Fas geleneklerine göre ise bebek annenin onurunu korumak için uyuyabilmektedir. Zehra ise bebeğin uyuduğuna inanıp ha-mile kaldığını unutmuştur. Aradan uzun zaman geçmiş, Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları tekrardan başlamıştır. Bunun üzerine çocukları onu bir doktora götürmüşer ve ilk incelemenin ardından karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önceki bebek olduğu anlaşılmıştır. 4 saatlik başarılı bir operasyonun ardından taş bebek anne karnından çıkarılmıştır.

5. 4.5 Kiloluk Saç Yığını :

Şu an gördüğünüz şey bir insanın midesinden çıkarılmış 4.5 kg ağırlığında bir saç yığını. 18 yaşındaki bir genç kız trikofaji olarak da bilinen saç yeme hastalığına yakalanmış ve bir süre sonra midesindeki ağrı, şişme ve kusma şikayetiyle doktora gitmiştir. Bunun yanında çok fazla kilo kaybettiğini de söyleyen genç kız midesindeki saçların çıkarılması sonucu tamamen iyileşmiştir. Bir süre sonra ise genç kız bu zararlı alışkanlığını bir kenara bırakmıştır..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.