Sabunun Kimsenin Bilmediği Faydaları

0
372

Katı sabunların papucu kısa zaman içinde sıvı sabunlara olan revaçtan dolayı dama atıldı. Lavabonun kenarlarına terk ettiğimiz sabunların faydalarını öğrenince evinizden eksik etmeyeceksiniz.

Eskiden lavabonun yanı başında dururlardı. Sıvı sabunlara olan ilginin artmasından sonra kimse sabun kullanmamaya başladı. Peki sabunun hijyen dışında da kullanım alanlarının olduğunu biliyor muydunuz?

Böcek ısırıkları can yakıcı olabiliyor.

Neyse ki evde bulunan malzemelerle acıyı azaltabiliyorsunuz. Böceğin ısırdığı yeri ıslak sabunla ovalayın. Acının azaldığını hissedeceksiniz.

Sıkışan fermuarlar

Bunun da önüne sabunla geçmek mümkün. Sıkı fermuarları kolayca açmak için sıkışan yerine önüne ve arkasına sabun sürtmeniz yeterli.

Zararlı Böcekler

Bahçenizdeki zararlı böceklerden kurtulmak için kimyasal kullanmak zorunda değilsiniz. Kokusu ağır olan sabunları rendelermişçesine bahçeye serpmeniz yeterli.

Ayakkabılar

En çok para harcadığımız şeylerden biri de ayakkabılarımız. Yine en can sıkıcı şeylerden biri de ayakkabının ayağınıza vurmasıdır. Peki sabunla bunun önüne geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken ayakkabının iç arka kısmını sabunla sürtmek.

Huzursuz bacak sendromu aslında REM uykusu davranış bozukluğunun bir belirtisidir ve dünya çapında milyonlarca kişiyi etkiler. Uykunuzda bacaklarınızın sürekli hareket etmesini önlemek için çarşafınızın altına sabun yerleştirmeniz yeterli. Kulağa tuhaf gelse de deneyenler işe yaradığını söylüyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.